Cichocki Feliks (1861–1921), malarz, ur. 18 V w Warszawie, był synem Teodora i Filipiny z Górskich; młodość przeżył w wielkiej nędzy. Był terminatorem u malarza pokojowego, malował futryny okien i woził rekwizyta malarskie. Stopniowo zaczął dźwigać się z nędzy; był retuszerem w zakładach fotograficznych i uczył rysunków na pensjach warszawskich. W Monachium bawił w r. 1884/5, ale wobec braku miejsca w Akademii kopiował tylko obrazy w galeriach. Ożeniony był (12 VII 1899) z ks. Konstancją Światopełk-Mirską. Zmarł w r. 1921. Namalował m. i. obrazy: Niewolnik turecki, Arab przy modlitwie, Wspomnienia, Zjazd na polowanie, oraz portrety biskupa Likowskiego, Matiasza Bersohna i w. in. Ponadto znane są jego płótna treści religijnej, znajdujące się w paru muzeach polskich.
Informacja p. Mariana Wawrzenieckiego; Thieme Becker; „Dzien. dla Wszystkich” 1899 nr 158; »Kurier Warsz.« 1921, nr 205.
Red.
Powyższy tekst różni się w pewnych szczegółach od biogramu opublikowanego pierwotnie w Polskim Słowniku Biograficznym. Jest to wersja zaktualizowana, uwzględniająca opublikowane w późniejszych tomach PSB poprawki i uzupełnienia.